Lokumcu Hacı Niyazi Hakkında

Lokumcu Hacı Niyazi Efendi'nin 1907 yılından günümüze uzanan hikayesi, kesintisiz olarak 4 kuşak boyunca sürdürülen kalitenin ve titizlikle korunan bir lokumcu ustalığı geleneğinin hikayesidir.

1907 yılında İstanbul’un Eminönüsünde başlayan bir hikayemiz var.Firmamızın kurucusu Niyazi bey burada papaz han’ında  bir dükkan tutup kuruyemiş kavurmaya başlar ve Galata köprüsündede satar kavurduklarını daha sonra köprünün altında bir dükkan kiralayıp yaş ve kuruyemiş satmaya devam eder.1929 senesinde Beyoğlu’na çiçek pasajına gelir ve o güne kadar çiçek mezatı yapılan pasajın girişinde bir kuru ve yaş yemiş tezgahı açar.Daha sonraları aynı zamanda dostuda olan bir gazeteci’ye ilk defa kuruyemişleri kavanozlara koyup yanyana getirdiğini ve bu işte devrim yaptığını anlatacaktır.Aslında firmanın şekerle haşır neşir olmaya başlaması biraz daha sonralara uzanıyor.1954 senesinde oğul Şakir bey cadde üstünde bir pastane açıp tatlı işine başlar. O günlerin Beyoğlu’su daha çok rumların ve ermenilerin yoğunlukla yaşadığı bir yerdir ve onlar için kaymaklı,bademli ve sucuk lokum yapmaya başlarlar, ve elbette bayramlarda güllü,sakızlı hemde sade lokum.Bir de radyo’da dönen reklamı vardır Şakir bey’in ” tatlı yiyelim tatlı konuşalım Sakarya’da buluşalım”

O gün bugün’dür biz müşterilerimiz için özel olarak lokum yapmaya devam ederiz.Asla stok yapmayız sadece sipariş üzerine günlük üretim yaparız ve yaptığımız işi seviyoruz,iyisini hatta en iyisini yaptığımızı düşüyoruz.Açıkçası müşterilerimizde böyle düşünüyor ve biz bundan büyük keyif alıyoruz.

Lokumcu Hacı Niyazi Ekibiyle Tanışın

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer lorem quam, adipiscing condimentum tristique vel, eleifend sed turpis. Pellentesque cursus arcu id magna euismod in elementum purus molestie.